5 nowości w SEO, które warto przetestować

Zwiększenie znaczenia szybkości ładowania strony, zmiany w meta description i więcej danych w Search Console – to tylko trzy z wielu zmian, jakie możemy zaobserwować w świecie SEO. Google utrzymuje, że wprowadza drobne zmiany w swoich algorytmach nawet 3 razy dziennie. Na co więc zwrócić uwagę, by dopasować się do nowości?

Zwiększenie liczby znaków w meta description

Pozycjonowanie stron - widok serpów

To jeden z tych elementów, na którym możemy obserwować najwięcej prac Google’a. Nowe zmiany oznaczają zwiększenie ilości znaków do 320, chociaż nie wszystkie strony będą mogły z tego korzystać. Czy musimy zacząć przeglądać wszystkie podstrony i edytować ich description? Niekoniecznie. Zamiast wrzucać w opis strony przypadkową treść, wykorzystajmy tę przestrzeń do wyróżnienia się na tle konkurencji.

Niestandardowe grupy odbiorców

Źródło: searchengineland.com

Środowisko AdWords nieczęsto jest świadkiem zmian, tym razem jednak użytkownicy mogli zaobserwować już pod koniec roku pojawienie się niestandardowych odbiorców.

Co to oznacza dla marketerów? Mamy możliwość dodawania szerszego zakresu szczegółowości podczas ustalania sieci reklamowej – z wykorzystaniem segmentów na podstawie tematów i słów kluczowych. Reklamodawcy mogą opierać się na wybranych przez siebie tematach oraz adresach URL, które odwiedzają użytkownicy albo oprzeć się na zautomatyzowanych opcjach.

SERP

Strony z rezultatami Google (Search Engine Results Pages) przeżywają gruntowne i widoczne dla wszystkich użytkowników zmiany. Możemy już nie tylko zaobserwować pojawiające się podobne produkty, posty przy wizytówkach firm czy ogłoszenia rekrutacyjne dostępne w USA, ale także mobile badges, bezpośrednią rezerwację wizyt czy usług i podgląd filmików czy oceny filmów, wydarzeń a także ankiety. Na deser – mniejsza widoczność oznaczeń reklamowych oraz mapy, wiadomości i bezpośrednie odpowiedzi zaraz po wpisaniu wyszukiwanego hasła.

Jak to wykorzystać? Zadbajmy o optymalizację danych strukturalnych, czyli umieszczanie na stronie www znaczników, które określać będą, jakiego rodzaju jest dana treść. Na tej podstawie SERP może wyświetlić naszą informację w zaprojektowanym miejscu, np. z oznaczeniem przepisu czy recenzji.

Rozwój wyszukiwania głosowegoGoogle bardzo poważnie bierze prognozy związane ze zwiększeniem znaczenia wyszukiwania głosowego. Jeśli chcemy dopasować się do tej opcji wyszukiwalności, warto na stronie www dostarczyć w treściach odpowiedzi na pytania rodzaju: „gdzie, jak, kiedy, kto” oraz zoptymalizować stronę pod kątem fraz długiego ogona (long tail).

Filmy w Google Moja Firma

Źródło: searchenginewatch.com

Ta zmiana ucieszy tych, którzy chcą wyrwać się konkurencji i pokazać klientom coś więcej. W Google Moja Firma możemy dodać film do 30 sekund. Filmy mogą przesyłać właściciele firm oraz klienci – nagrania będą dostępne pod odpowiednimi zakładkami.

Google nie śpi – nie możemy spać więc i my. Sukces w wynikach wyszukiwania możemy wywalczyć jedynie ciągłą i przemyślaną strategią. Polecamy artykuł o 3 sposobach na zwiększenie sprzedaży w sklepie lub przegląd trendów na 2018 rok.

Polecamy także zapoznać się z zagranicznymi wzmiankami na temat nowości w wynikach wyszukiwania:

https://searchenginewatch.com/2018/01/18/10-google-updates-you-may-have-missed/
https://moz.com/blog/rank-in-2018-seo-checklist
https://www.wix.com/blog/2017/12/seo-trends-2018-rank-higher-on-google/
https://searchengineland.com/googles-new-custom-intent-audiences-287556

Dobrej lektury!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami

Nie czekaj dłużej, daj się odnaleźć swoim potencjalnym klientom. Nie bądź dłużej niewidoczny!

Istniejemy po to, byś mógł dotrzeć do swoich klientów w sieci w najbardziej wydajny sposób. Możesz liczyć na pomoc ze strony najlepszych ekspertów w dziedzinie pozycjonowania i reklamy w internecie. Zaufaj nam – wypromuj swój biznes w już dziś!

Neadoo Digital Polska Sp. z o.o.

+48 502 821 828

hello@neadoo.pl

Matejki 46/7,
60-767 Poznań

Znajdziesz nas również w Londynie!

hello@neadoo.london

+442034894790