Czy warto pozycjonować polskie frazy w UK?

Statystyki mówią same za siebie – język polski do drugi najpopularniejszy język w Wielkiej Brytanii, trudno też znaleźć region, gdzie nie ma kilkudziesięcioosobowej Polonii. Te zmiany demograficzne wymagają reakcji ze strony przedsiębiorców.

Ze względu na ilość Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, bez wątpienia warto pozycjonować się na polskie frazy w UK – trafiamy dzięki temu do ścisłej grupy osób, które będą zainteresowane ze skorzystania z naszych usług. Niejednokrotnie zdarza się, że Polacy mieszkający i pracujący za granicą wolą korzystać z usług firm należących do Polaków. Nie bez znaczenia jest też bariera językowa, która może stanowić w ich przypadku motywację do szukania właśnie polskich usług w Wielkiej Brytanii, szczególnie wtedy, gdy mowa o usługach specjalistycznych, takich jak pomoc lekarzy. Obecnie frazy mają już całkiem sporą wyszukiwalność:

Wyszukiwalność polskich wyrażeń w google.co.uk

 

Znaczenie pozycjonowania

Marketing w wyszukiwarkach to taka forma promocji działalności gospodarczej, dzięki której możemy znaleźć się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania poprzez optymalizację strony www, stworzenie właściwych treści i zadbanie o dobre linki prowadzące do strony internetowej. Jeśli znajdujemy się wyżej na liście Google, trafia do nas więcej potencjalnych klientów, zainteresowanych naszymi usługami. Warto więc walczyć o to, by pozycjonowanie w UK było realizowane w sposób przemyślany i ciągły. O ogólnych zasadach i kosztach pozycjonowania pisaliśmy już wcześniej.

Promocja firmy w UK nie musi jednak oznaczać korzystania z angielskiej agencji SEO. Polska agencja SEO w Londynie jest rozwiązaniem dla tych przedsiębiorców, którzy obawiają się bariery językowej lub wolą firmę rozumiejącą charakter Polonii, jej specyficzne potrzeby oraz oczekiwania.

Jak pokazuje nam nasze doświadecznie, promocja polskich fraz w zagranicznej wyszukiwarce potrafi wygenerować spory ruch na stronie:

Zrzut ruchu organicznego

Zrzut ruchu organicznego

Liczba wyświetleń oraz kliknięć promowanych fraz z ostaniach 12 miesięcy

Stosunkowo szybkie rezultaty

Pozycjonowanie polskich fraz w UK oznacza mniejszą konkurencyjność fraz, jednak nie w każdym przypadku. Co prawda nie walczymy ze wszystkimi brytyjskimi firmami usługowymi w naszej branży, ale ze ścisłą konkurencją Polskich marek działających na terenie Wielkiej Brytanii – których jest, oczywiście, mniej. Mniejsza konkurencja oznacza nie tylko brak rozproszenia budżetu marketingowego, ale także szybsze osiąganie pożądanych wyników.

Kolejną możliwością jest pozycjonowanie lokalne, które nie tylko ogranicza konkurencję do polskich firm, ale także do określonego terenu w UK. Uściślenie pozycjonowana do wybranego regionu to kolejny krok do szybszego osiągnięcia pożądanych wyników.

Czy pozycjonowanie polskich fraz w google.co.uk jest proste?

Jest to zależne od branży oraz tematyki promowanej strony. Czas oczekiwania na efekt może wynosić od kilkunastu do kilku dziesięciu dni. Ważne jest aby spełnić kilka kluczowych elementów:

  • domena co.uk,
  • angielska i polska wersja językowa serwisu,
  • angielskie dane kontaktowe,
  • opcjonalnie posiadanie serwera z brytyjskim IP.

Jeśli jesteś zainteresowany promowaniem polskich fraz w Wielkiej Brytanii, zapraszam do bezpośredniego kontaktu poprzez formularz na stronie kontaktowej.

Neadoo Digital

Neadoo Digital

Neadoo Digital to dynamiczna i innowacyjna agencja marketingowa, która przede wszystkim specjalizuje się w pozycjonowaniu stron internetowych oraz prowadzeniu skutecznych kampanii reklamowych w Google Ads. Z pasją tworzymy efektywne strategie SEO, które odpowiadają na unikalne potrzeby naszych klientów. Naszym głównym celem jest pomagać firmom, niezależnie od ich wielkości, osiągnąć sukces na arenie cyfrowej, zwiększając ich widoczność i generując wartościowy ruch na ich stronach internetowych.