Marketing w internecie w 2018 – poradnik dla managerów

Przed managerami kolejne wyzwania związane z nowymi trendami marketingowymi na rok 2018. W jaki sposób skonstruować skuteczną strategię sprzedażową w oparciu o przewidywania specjalistów SEO i social marketingu? Na które punkty zwrócić szczególną uwagę w trakcie realizowania zaplanowanego budżetu? Przyjrzyjmy się najistotniejszym czynnikom wpływającym na pozycję i wizerunek marek w sieci.

Zaawansowana personalizacja

O contencie mówi się już od długiego czasu i nie trzeba było czekać na efekt edukowania. Dziś coraz więcej polskich firm z różnych, często także niszowych branż, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym punktem wyjścia dla innych działań jest produkowanie treści. Ponieważ ich ilość rośnie, trudno jednak oczekiwać, by szansa na zdobywanie uwagi naszych odbiorców pozostała niezmienna.

Strategia tworzenia treści musi przewidywać ich zróżnicowanie w zależności od medium oraz stopnia zaawansowania klienta. Potrzebne jest tworzenie contentu nie tylko dla klienta pozbawionego całkowicie wiedzy o naszej branży, ale także takiego, który ma już o niej pojęcie, ale chce dla siebie dodatkowych, sprecyzowanych rozwiązań czy porad. Nie zapomnij także o czynniku, jakim jest uczenie maszynowe, o którym pisaliśmy już wcześniej.

Nie jest to jednak koniec. Personalizację wskazuje się również jako ważny czynnik wpływający na wyniki użytkowania. Kolejność i kształt wyników to nie tylko efekt optymalizacji danej strony www. Coraz większe znaczenie ma jej zgodność z historią przeglądania użytkownika, jego zainteresowaniami oraz tym, co i gdzie kupuje, jakie usługi i dokąd je zamawia. Pozycjonowanie lokalne to tylko jedno rozwiązanie na szereg rosnących w tym zakresie wyzwań.

SERP features a spadający CTR

Udoskonalenia w SERP features mogą stanowić poważny problem dla wszystkich właścicieli stron internetowych. Prezentują one rozwiązania zapytań użytkowników bezpośrednio w wynikach wyszukiwania, bez problemu przeniesienia na konkretną stronę z odpowiedzią. Są to m.in.:

  • knowledge panel,
  • knowledge graph,
  • local pack,
  • news box.

W USA SERP features stały się już rzeczywistością, w Polsce nadal mogą zaskakiwać. I jest to moment, kiedy trzeba myśleć o strategii, dzięki której mimo wszystko przekonamy użytkownika do odwiedzin naszej strony www. Jeśli tego nie zrobimy, nie będziemy długo czekać na straty w CTR.

Wskazane przez nas obszary to jedynie dwa przewidywania na najbliższy rok, które mogą jednak oznaczać być albo nie być dla stron www. Trudno uwzględniać w swojej strategii marketingowej odpowiedzi na wszystkie noworoczne szacunki, warto jednak wybrać najczęściej powtarzające się i podjąć działania przed konkurencją. Nic na tym nie tracimy, a możemy zyskać tych klientów, których stracą opieszali.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami

Nie czekaj dłużej, daj się odnaleźć swoim potencjalnym klientom. Nie bądź dłużej niewidoczny!

Istniejemy po to, byś mógł dotrzeć do swoich klientów w sieci w najbardziej wydajny sposób. Możesz liczyć na pomoc ze strony najlepszych ekspertów w dziedzinie pozycjonowania i reklamy w internecie. Zaufaj nam – wypromuj swój biznes w już dziś!

Neadoo Digital Polska Sp. z o.o.

+48612812771

hello@neadoo.pl

Jana Kochanowskiego 4/9,
60-844 Poznań

Znajdziesz nas również w Londynie!

hello@neadoo.london

+442034894790