Sklep internetowy – sprawdź trendy branży online

Poprzedni rok oznaczał dla polskich firm internetowych czas ogromnego rozwoju. Najlepszym tego świadkiem są firmy świadczące usługi związane z promocją w sieci, które zyskały więcej klientów niż kiedykolwiek dotychczas. Jak zaplanować strategię swoich prac na kolejne miesiące? Sprawdźmy trendy branży e-commerce.

M-commerce

O haśle tym słyszeli wszyscy. Ci właściciele sklepów internetowych, którzy jeszcze nie zdążyli zareagować, mają ostatnią szansę na dostosowanie się do wymagań rynku. Wszystkie statystyki za rok 2017 wskazują ogromny wzrost liczby urządzeń przenośnych, podobnie jak czasu, który spędzamy na przeglądaniu treści na smartfonach czy tabletach. Choć zakupy nadal częściej wykonuje się na laptopie, nie można pozostawać głuchym na potrzeby klientów, którzy wirtualną ofertę chcą przeglądać w każdym miejscu, od drogi do pracy, aż po wieczorny update z głową na poduszce.

Aktywna sprzedaż

Nie oszukujmy się – ilość sklepów się nie zmniejszy. Wręcz przeciwnie, będzie rosła, ponieważ coraz więcej polskich przedsiębiorców zaczyna sobie zdawać sprawę z siły, jaka drzemie w tym miejscu. Dodajmy do tego, że platformy sklepowe są z miesiąca na miesiąc coraz bardziej przystępne dla użytkownika, a badania UX to już nie fanaberia, ale często obowiązkowy punkt pracy nad serwisem.

Właśnie w tym momencie musimy zrozumieć, że sprzedaż w sieci nie ogranicza się jedynie do założenia sklepu i wrzucenia w poszczególne kategorie swoich produktów. Atrakcyjność formatu strony www, prezentacji oferty, szybkie odpowiedzi ze strony załogi sklepu, a także obecność w social media i pomysł na swoją komunikację to kolejne czynniki wpływające na to, jak dany sklep jest odbierany przez użytkownika. W zależności od oferty, warto zaznaczyć swoje istnienie w kanałach takich jak Facebook, Instagram czy nawet YouTube, które wspierać będą content pojawiający się na blogu czy uzupełniane w sekcji „Aktualności” na stronie www informacje. W branżach związanych z modą czy urodą już teraz można dostrzec, jak ewoluowała społeczność internetowa. Chcemy nie tylko kupować przedmioty, ale mieć także miejsce na chwalenie się swoim zakupem. Przestrzeń stworzona bezpośrednio przez sklep internetowy jest tu najlepszym możliwym rozwiązaniem.

Niestandardowość działań

Niektóre z zagranicznych sklepów już dzisiaj testują podczas swoich działań możliwości VR. Nie można pozostawać na to obojętnym. Jeśli jesteśmy w stanie znaleźć metody na bycie bliżej swojego klienta, czy to dzięki codziennym Stories na Instagramie, czy dostępnych online modelom 3D, nie wolno nam tego zaniechać. Aby stać się widzialnym elementem „e-commerce boom”, trzeba pokazać w swojej strategii spryt i odwagę. Sprawdź ofertę pozycjonowania sklepów internetowych za granicą i  bądź o krok przed konkurencją.

Neadoo Digital

Neadoo Digital

Neadoo Digital to dynamiczna i innowacyjna agencja marketingowa, która przede wszystkim specjalizuje się w pozycjonowaniu stron internetowych oraz prowadzeniu skutecznych kampanii reklamowych w Google Ads. Z pasją tworzymy efektywne strategie SEO, które odpowiadają na unikalne potrzeby naszych klientów. Naszym głównym celem jest pomagać firmom, niezależnie od ich wielkości, osiągnąć sukces na arenie cyfrowej, zwiększając ich widoczność i generując wartościowy ruch na ich stronach internetowych.