Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie [3 sprawdzone pomysły]

Sklep internetowy – jest. Logiczna architektura www – jest. Opisy przy produktach – są. Co więcej można zrobić, żeby klient nie tylko trafił do Twojego sklepu i nie tylko przejrzał poszczególne elementy strony, ale także dokonał zakupu? Sprawdź 3 rady, które dla wielu firm okazały się strzałem w dziesiątkę!

Content, content, content!

A w nim – tekst, grafika i wideo. Obecność opisów przy produktach ma ogromne znaczenie i stanowi obowiązkowy element, by pojawić się wysoko w wynikach wyszukiwania i zainteresować klientów, ale jeśli chcemy dać odbiorcy więcej, myślmy według jego potrzeb.

Zamawianie produktów online stanowi coraz większy procent wszystkich zakupów Polaków, ale nadal wielu klientów obawia się tego, że produkt nie będzie zgodny z ich oczekiwaniami. Stąd tak ogromne znaczenie ma to, by zdjęcia ofertowe prezentowały element ze wszystkich stron. Możesz pozwolić sobie na animację przedstawiającą produkt w 360°? Wzmocnij potencjał poprzez zdjęcia prezentujące dany obiekt w naturalnym środowisku, a jeśli możesz, wzmocnij przekaz treściami wideo. Szczególnie jeśli Twoje produkty są drogie i klient będzie chciał poznać wszystkie ich cechy przed choćby rozważeniem zakupu. Lepiej jeśli wszystko czego potrzebuje znajdzie u Ciebie niż u konkurencji.

Opinie

Dowiedź swojej jakości, profesjonalizmu oraz tego, że spełniasz wszystkie pozostałe obietnice zawarte na swojej stronie www.

Produkty z pozytywnymi, autentycznymi, opiniami przy opisie mają większą szansę na zakup. Nie wahaj się więc i poproś klienta drogą mailową o zostawienie komentarza po dokonaniu transakcji. Monitoruj opinie w Google, a także zainwestuj w dobrze prowadzony profil na Facebooku. Tutaj Twoi odbiorcy będą mogli nie tylko dokonywać wprowadzenia opinii w wyznaczonym do tego miejscu, ale także dzielić się doświadczeniami poprzez zostawianie komentarze pod poszczególnymi Twoimi wpisami. Zbudujesz na ich podstawie swoją własną społeczność. A wierny klient jest ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Długi…. ogon

Jeśli jeszcze nie wprowadziłeś tego rozwiązania w swojej strategii SEO, nadszedł czas, by to zrobić. Frazy długiego ogona składają się z więcej niż trzech słów i komunikują konkretną wiedzę potencjalnego klienta na temat tego, czego potrzebuje. Powiąż takie frazy z konkretną grupą produktów lub pojedynczym produktem ze swojej oferty. Pozwól klientowi dotrzeć od razu do tego produktu, którego poszukuje. Zmniejszając jego drogę, masz szansę na to, że wybierze właśnie Twój sklep na zakup tego, czego potrzebuje.

O samym SEO dowiesz się więcej w naszym artykule o jego kosztach i cenie pozycjonowania.

To tylko trzy podpowiedzi dotyczące działania sklepu internetowego. Jeśli wdrożyłeś je i nadal nie widzisz różnicy w zamówieniach, być może warto wykonać testy A/B. Niekiedy nawet drobna zmiana oznaczać może w sieci ogromne zwycięstwo.

Neadoo Digital

Neadoo Digital

Neadoo Digital to dynamiczna i innowacyjna agencja marketingowa, która przede wszystkim specjalizuje się w pozycjonowaniu stron internetowych oraz prowadzeniu skutecznych kampanii reklamowych w Google Ads. Z pasją tworzymy efektywne strategie SEO, które odpowiadają na unikalne potrzeby naszych klientów. Naszym głównym celem jest pomagać firmom, niezależnie od ich wielkości, osiągnąć sukces na arenie cyfrowej, zwiększając ich widoczność i generując wartościowy ruch na ich stronach internetowych.