zrzut ekranu strony tworzenia postów w WordPressie

Jak blog wpływa na pozycjonowanie Twojego sklepu?

W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto w swoim sklepie internetowym utworzyć sekcję blogową.

Praktycznie nie istnieje branża, w której nie byłoby możliwości tworzenia rozbudowanych treści blogowych. Zawsze znajdzie się odpowiedni temat, na który będziesz mógł się wypowiedzieć.

Masz możliwość przedstawienia szczegółów swojej oferty, pochwalenia się procesami technologicznymi wykorzystywanymi przy tworzeniu Twoich produktów, czy też wytłumaczenia potencjalnym klientom  jak bardzo sprzedawane przez Ciebie przedmioty będą w stanie ułatwić im życie.

Najważniejszym powodem, dla którego rekomendujemy utworzenie bloga w obrębie Twojego sklepu internetowego jest możliwość zwiększenia widoczności Twojego serwisu w wyszukiwarce. 

  • Zwiększa się siła Twojego brandu, gdyż niejako stajesz się autorytetem w swojej branży. Sprzedajesz produkty dobrze je opisując, co daje możliwość lepszego zapoznania się z nimi i ich porównania, co niejednokrotnie przesądza o zakupie wśród mniej zdecydowanych klientów.
  • Tworzenie artykułów, które w swoich założeniach będą obszerniejsze niż standardowe opisy produktów, pozwala w łatwy i naturalny sposób zwiększyć widoczność Twojej strony na dodatkowe słowa kluczowe. 
  • Dobry i merytoryczny blog daje Ci możliwość pozyskania udostępnień w serwisach społecznościowych, serwisach branżowych czy też forach.
  • W specyficznych, specjalistycznych branżach możesz tworzyć artykuły będące niejako odpowiedziami na często zadawane pytania.

O czym warto pamiętać tworząc bloga? osoba pisząca artykuł na laptopie

Przede wszystkim liczy się systematyczność. Podczas blogowania warto będzie kierować się zasadą Less is more – zamiast wrzucać na początku kilka wpisów zdecydowanie lepiej będzie, jeśli pozostaniesz systematyczny i artykuły publikować będziesz w cyklicznych odstępach czasu – na przykład raz w tygodniu, co czwartek.

Ważnym elementem jest też zaplanowanie sposobu, w jaki wyeksponujesz opisywane w artykule produkty czy kategorie. Oczywiście dodanie do artykułu linka do kategorii czy produktu będzie wartościowe pod kątem SEO,  da również użytkownikom możliwość jego sprawdzenia.

Niemniej jednak warto rozważyć możliwość stworzenia np. widgetu, który wyeksponuje kilka najpopularniejszych/najtańszych/najczęściej kupowanych produktów z Twojego sklepu, a do tego będzie miał przyjazną, graficzną, nienarzucającą się klientowi formę. Umieszczenie dwóch czy trzech produktów we wpisie w takiej formie jak ta poniżej będzie ciekawym urozmaiceniem.

zrzut ekranu projektu bloga pokazującego produkty firmy

Nie czekaj i zacznij blogować już teraz

Do tworzenia treści nie potrzebujesz wyspecjalizowanej kadry pracowników, po utworzeniu sekcji blogowej wystarczy sumienność i odpowiedni dobór tematów, aby nie były one monotematyczne, a na tyle zróżnicowane, że będą w stanie zainteresować potencjalnych klientów.

Mając już blog w swojej domenie, koniecznie musisz dokonać analizy słów kluczowych, pod które będziesz tworzył przyszłe artykuły. Blog daje nam możliwość sięgnięcia do dużo większej ilości słów kluczowych aniżeli strony produktowe czy kategorie. Do wykorzystania mamy całą pulę fraz typu longtail czy też haseł często wpisywanych w wyszukiwarkę takich jak:

  • Jak zrobione jest XXX
  • Co wybrać – xx czy yy?
  • Jak długo na baterii wytrzyma xx?
  • Ile kosztuje utrzymanie XX?
  • Co będzie lepsze X czy Y?

W kolejnych wpisach postaramy się rozwinąć poruszone wyżej zagadnienia i przedstawić sposoby na skuteczne prowadzenie firmowego bloga.

Neadoo Digital

Neadoo Digital

Neadoo Digital to dynamiczna i innowacyjna agencja marketingowa, która przede wszystkim specjalizuje się w pozycjonowaniu stron internetowych oraz prowadzeniu skutecznych kampanii reklamowych w Google Ads. Z pasją tworzymy efektywne strategie SEO, które odpowiadają na unikalne potrzeby naszych klientów. Naszym głównym celem jest pomagać firmom, niezależnie od ich wielkości, osiągnąć sukces na arenie cyfrowej, zwiększając ich widoczność i generując wartościowy ruch na ich stronach internetowych.