Przyszłość SEO – TOP4 trendy

Czy po mobile first and „content is the king” możemy liczyć na nowości w świecie SEO? Niektórzy twierdzą, że w najbliższym roku nie możemy liczyć na rewolucję, a jedynie na ewolucyjnym dojrzewaniu wszystkich trendów, jakie pojawiły się w poprzednich miesiącach. Jak prezentują się nasze typy?

RankBrain

Choć ten system oparty na sztucznej inteligencji pojawił się w algorytmie Google już w 2015 roku, niektórzy uważają, że dopiero teraz nadszedł czas na wykorzystanie jego wszystkich dostępnych możliwości.

Po pierwsze – dopiero teraz system posiada wystarczający zasób informacji o użytkownikach, by wykorzystywać je do optymalizowania wyników wyszukiwania.

Po drugie – Google nieustannie udoskonala swój algorytm, a RankBrain w 2017 roku wskoczyło na trzecie miejsce na liście najważniejszych czynników budowania rankingów. Szykuje się czas, gdy będzie to współczynnik kluczowy do osiągania sukcesów w SEO.

Topical Authority

Aby spodobać się robotom Google, warto skupić się na tym, by oprzeć swoją stronę na solidnych podstawach. Stanowią ją treści, szczególnie artykuły posiadające linkowanie odsyłające do innych, powiązanych tematycznie tematów. Architektura informacji sprzyja pozycjonowaniu. Udowadnia wyszukiwarce, że nasza strona jest źródłem maksymalnej ilości użytecznych informacji i źródeł. To właśnie Topical Authority, czyli badanie tego, jak dużo związanych z sobą semantycznie fraz znajduje się w napisanych przez nas artykułach i jak się z sobą wiążą.

Obraz

Content to nie tylko tekst. Wzrost znaczenia filmów oraz zdjęć obserwujemy już od kilku lat, ale wszystko wskazuje na to, że w kolejnym roku trend ten zdobędzie więcej zwolenników niż kiedykolwiek wcześniej. W co inwestować? W wyszukiwarki filmów, z YouTubem na czele, a także przeglądarki obrazów, wśród których króluje Pinterest. Dobrze opisany film czy grafika znajdą się także w wynikach wyszukiwania standardowej wyszukiwarki Google – i na tym nam zależy.

Wyszukiwanie lokalne

Ta forma działań SEO ma znaczenie głównie dla firm usługowych, które szukają klientów na danym obszarze. Różnica w pożądanym obszarze musi iść w parze z odmienną strategią pozycjonowania. W tym przypadku skupić należy się na pozyskiwaniu opinii, dodawaniu zdjęć, regularnym odświeżaniu informacji o wydarzeniach oraz ofercie. Trzeba wykorzystać wszystkie możliwości bezpośredniego docierania do klientów. Wizytówka w Mapach Google już nie wystarczy, choć nadal nie wolno o niej zapominać. Przemyśl także, czy nie zainwestować w reklamy AdWords.

To tylko cztery z wielu możliwych scenariuszy. Jak w ciągu najbliższych miesięcy zmieni się świat SEO, tego nie może być pewien nikt. Pewne jest tylko jedno – wyłącznie dzięki nieustannym działaniom na stronie można dogonić nieuniknione zmiany.

Więcej informacji na temat przyszłości pozycjonowania znajdziesz w tym dokumencie.

 

Neadoo Digital

Neadoo Digital

Neadoo Digital to dynamiczna i innowacyjna agencja marketingowa, która przede wszystkim specjalizuje się w pozycjonowaniu stron internetowych oraz prowadzeniu skutecznych kampanii reklamowych w Google Ads. Z pasją tworzymy efektywne strategie SEO, które odpowiadają na unikalne potrzeby naszych klientów. Naszym głównym celem jest pomagać firmom, niezależnie od ich wielkości, osiągnąć sukces na arenie cyfrowej, zwiększając ich widoczność i generując wartościowy ruch na ich stronach internetowych.